در باره دوره ها

جامعه هدف مدرسه کسب و کار صوفی از سه گروه زیر تشکیل شده است:

  1. جوانان و کسانی که در اندیشه ایجاد یک کسب و کار نوپا هستند و می‌خواهند در یک فرایند سیستماتیک با ترکیب مناسب تئوری و عمل شانس موفقیت خود را افزایش دهند. مدرسه کسب و کار صوفی با استفاده از آخرین دانسته‌های بشری در خلق کسب و کار‌های موفق و با درگیر کردن دانشجویان در فعالیت‌های عملی و واقعی آن‌ها را در یک مسیر طراحی شده قرار می‌دهد.

این دوره از دو مرحله تشکیل می شود:

  • مرحله آموزشی و تهیه برنامه کسب و کار
  • اجرای برنامه در بازار

در دوره آموزشی دانشجو باید مراحل ششگانه زیر را با موفقیت طی کند

دانش و مهارت لازم برای اجرای موفقیت آمیز هر مرحله قبل از شروع مرحله آموزش داده خواهد شد. در این مسیر، از مدیران موفق بخش خصوصی که با این متدولوژی کاملا آشنا هستند برای هدایت دانشجویان استفاده خواهد شد. بخشی از سهام شرکت ایجاد شده به مدرسه کسب و کار صوفی و بخشی از آن به این مربی با تجربه تعلق خواهد گرفت. این مربیان تا انتهای دوره دو ساله و پس از آن همراه با شرکت تاسیس شده خواهند بود.

از آنجا که برای موفقیت شرکت های ایجاد شده تعدادی خدمات عمومی ضروری است مدرسه کسب و کار صوفی خدماتی از قبیل خدمات قانونی، مارکتینگ و مالی را به صورت متمرکز در اختیار شرکت های نوپا خواهد گذاشت.

  1. مدیران در سازمان های موجود

هدف از این دوره پرورش مدیران میانی سازمان ها به منظور ایفای نقش رهبری و پذیرفتن مسئولیت های سنگین تر می باشد. دوره های موجود در دانشگاه ها پاسخگوی این نیاز عاجل سازمان ها نیستند. دروس عمومی و بدون ارتباط لازم با شرایط کسب و کار ایران و به خصوص سازمان متبوع مانع از این می شود که این افراد بتوانند تجارب مدیران کنونی را عمیقا دریافته و با دانش جدید در آمیزند تا در مواجهه با شرایط پیچیده آینده موفق باشند.

برنامه ای که برای این دوره در نظر گرفته شده از 4 بخش بهم پیوسته تشکیل شده که عبارتند از:

1- مطالب نظری از طریق ویدئو های آموزشی، با زیر نویس فارسی و همراه با یک راهنمای یادگیری مبسوط در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. کوییز های آنلاین هفتگی و تالارهای گفتگو به دانشجویان اجازه میدهد تا با یکدیگر و کارشناسان دروس در ارتباط دائم باشند.

2- مطالعات موردی که از بهترین دانشگاههای دنیا فراهم شده اند به دانشجو دید وسیع و قدرت تحلیل می دهند. هدف از مطالعه موردی کپی برداری از یک کسب و کار خاص، استراتژی خاص و... می باشد.

3- استفاده از تجارب مدیران ارشد سازمانها، برای این گروه از جامعه هدف به دلیل مسئولیت ها و مشغله های فراوان دوره های فشرده 2-1 هفته ای و عمدتا در همکاری با اساتید دانشگاههای معتبر جهان طراحی و اجرا می گردند. هدف از این دوره های فشرده به روز نگه داشتن دانش مدیران ارشد در سازمانهای متوسط و بزرگ می باشد.

4- پروژه های توسعه ای، هر یک از دانشجویان بعنوان پایانامه دوره، باید یک مساله واقعی سازمان با جزئیات تمام، راههای عملی و منطقی را طراحی و اجرا نماید. این پروژه ها در هماهنگی با مدیران ارشد سازمان تعریف خواهند شد. لازم بذکر است که این برنامه عمومی نیست و برای سازمانهای مختلف جداگانه طراحی و اجرا خواهد گردید.

مسیر آموزشی
نمودار زیر مسیر آموزشی درمدرسه کسب و کار صوفی را نشان می دهد.جزئیات برنامه آنلاین

مرحله اوّل از یادگیری هر درس بر عهده دانشجویان می­باشد. در ابتدای هر دوره یک پک آموزشی شامل محتوای آن دوره تقدیم دانشجویان می­گردد. دانشجویان گرامی به مدت 5 هفته این مطالب را در خانه مطالعه کرده و در پایان هر هفته در یک امتحان آنلاین مربوط به بخش مورد نظر شرکت می­کنند. هدف از این آزمون اطمینان خاطر از همراهی دانشجویان با برنامه آموزشی مدرسه می­باشد.

زبان انگلیسی

رقابت در دنیای امروز بدون تسلط کافی به زبان انگلیسی مشکل خواهد بود. شروع برنامه درسی فقط بعد از کسب امتیاز لازم در زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. بدین منظور بعد از آزمون اولیه برای تعیین سطح زبان، دانشجویان در یک دوره آمادگی فشرده زبان انگلیسی شرکت خواهند کرد. مدرسه کسب و کار صوفی همچنین تلاش خواهد کرد که از طریق مجموعه ای از برنامه های فشرده سطح تسلط بر زبان انگلیسی دانشجویان را در طول دوره تحصیلی بالا ببرد. آزمون پایان دوره بر توانائی در زبان انگلیسی تاکید خواهد داشت. برنامه آموزش زبان بخشی از برنامه حضوری در مدت اقامت دانشجویان درمدرسه خواهد بود. در مدت اقامت یک هفته ای دانشجویان روزانه 2 ساعت را به آموزش زبان انگلیسی خواهند پرداخت.

مهارت های بنیادی

دانش و مهارت تخصصی برای موفقیت در دنیای کسب و کار کافی نیست. به همین دلیل در این دوره آموزش مهارت های ارتباطی و کار تیمی، اصول مذاکره، روش های موثر در دادن بازخورد و سایر آموزش های مرتبط با بالا بردن بهره وری در زمان حضور دانشجویان در مدرسه اجرا خواهند شد.

سمینارهای موضوعی

حداقل 6 سمینار موضوعی توسط متخصصان با سابقه در سال ارائه خواهند شد. این سمینارها عمدتا یک روز خواهند بود. بعضی از این سمینارها به صورت کارگاهی و برای بالا بردن مهارت های ضروری طراحی خواهند شد.

رابطه صنعت و مدرسه

در مدرسه کسب و کار صوفی این رابطه به دلیل وجود اساتیدی که از پیشینه عالی تجربی در بخش خصوصی برخوردار هستند و به دلیل ساختار پروژه ای آن به صورت ارگانیک انجام می شود. بنابراین بر خلاف سایر دانشگاه ها که یک دفتر رابطه با صنعت ایجاد می کنند این رابطه در مدرسه ما بخشی از ساختار ارگانیک آن است.

Our website is protected by DMC Firewall!